Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 47 w Sosnowcu

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

Uwaga: w celu wyświetlania najbardziej aktualnych informacji - prosimy o okresowe odświeżanie witryny

ROK SZKOLNY 2017 / 2018

 
 

28.05.2018

28 maja nasi gimnazjaliści wzięli udział w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Travel with English"organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej. Konkurs miał formę testu i obejmował treści leksykalne związane z  podróżowaniem różnymi środkami transportu oraz turystyką. Uczniowie musieli również wykazać się wiedzą na temat Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.  Uczennica klasy 3b- Paulina Madejczyk zdobyła wyróżnienie, Martyna Manterys, również z klasy 3b- III miejsce.  Mateusz Kowal z klasy 3a bezapelacyjnie pokonał konkurencję zdobywając pierwsze miejsce. Jednym słowem, Szkoła Podstawowa nr 47 z Sosnowca opanowała podium. Serdeczne gratulacje!!!!


26.05.2018

W sobotę, odbył się festyn szkolny...

30.04.2018
Dziś odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony świętom majowym: 1 maja to Święto Pracy, 2 maja - Święto Flagi, natomiast 3 maja obchodzimy święto Konstytucji 3 maja. I własnie temu wydarzeniu poświęcono szczególną uwagę.
Uczniowie przedstawili zgromadzonym, jak doszło w do zaborów Polski w XVIII wieku i jak wielkim wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja. Przeszła ona do historii jako druga w świecie, po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku, a pierwsza w Europie przed konstytucją francuską z 1791 roku, demokratyczna ustawa zasadnicza z XVIII wieku.
Apel ten zachęcił uczniów do wysnucia refleksji nad tak ważnymi dla nas historycznymi wydarzeniami, przywołał kwestie poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej. Wpisał się również tegoroczne obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Apel przygotowali uczniowie klas 2a i 2b pod kierunkiem pani Katarzyny Kaszy i pani Gabrieli Golanki.

 

Uczniowie naszej szkoły, z klasy IVa- Michał i Szymon (pod kierunkiem Pani Katarzyny Mikołajek)
zdobyli III miejsca w międzyszkolnym konkursie fotograficznym zorganizowanym przez SP3 "Symetria w architekturze Sosnowca".
Gratulujemy!!!

http://sp3.sosnowiec.pl/str/index.php/aktualnosci/416-symetria-w-architekturze-sosnowca-wyniki-konkursu
Nieliczna grupa ze świetlicy uczestniczyła w zajęciach z panią Joanną. Wykwalifikowana wiolonczelistka przyniosła instrument, na którym dzieci miały możliwość zagrania własnych melodii. Poznały budowę i muzyczne możliwości wiolonczeli.

09.04.2018
Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Pocztówka do mojego Przyjaciela", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu:
Miłosz N. z kl. 3a - I miejsce!
Oliwia K z kl. 3a - wyróżnienie
Oliwia B. z kl. 1b - wyróżnienie
Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie wraz z opiekunem wzięli udział w Błękitnym Marszu, mającym uwrażliwić sosnowiczan na potrzeby ludzi dotkniętych autyzmem i zespołem Aspergera.

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/sosnowiec/a/blekitny-marsz-juz-po-raz-czwarty-przeszedl-ulicami-sosnowca-uczestnicy-pokazuja-potrzeby-osob-dotknietych-autyzmem-i-zespolem,13078531/


Dnia 24 kwietnia
nasi piątoklasiści wzięli udział w międzyszkolnym  konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu "Wśród baśni, legend i mitów". Jakub Połeć, pod kierunkiem Pani Katarzyny Paradowskiej-Pilarek zdobył wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

09.04.2018
9 kwietnia piątoklasiści uczestniczyli w lekcji teatralnej w sosnowieckim Teatrze Zagłębia. Zajęcia poprowadził aktor naszego teatru- Michał Bałaga, który z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy. Uczniowie zwiedzili niedostępne dla widzów miejsca, przyglądali się elementom scenografii, a także sami znaleźli się na scenie.

09.04.2018
obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim było zdrowe odżywianie oraz promocja czynnego wypoczynku. Dzieci klasy 3a, 1a i 1b brały udział w zabawach, prezentacji multimedialnej z pogadanką, rozwiązywaniu zagadek.

 

06.04.2018
Uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Pani Dyrektor Eweliny Stasik, przeprowadzili bardzo ciekawą lekcję o tematyce dotyczącej podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.
Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem uczestniczyli w w/w zajęciach. Obok części teoretycznej, mogli praktycznie sprawdzić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

 

28.03.2018
Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie klas 1-5 uczestniczyli w warsztatach artystycznych.
Ich zadaniem było wykonanie kurczaka lub zająca wielkanocnego z pachnącego siana i innych materiałów.


GALERIA


Nasze szkolne rekolekcje wielkopostne + konkurs na najpiękniejsze palmy...

23.03.2018
Nasze uczennice osiągnęły sukces w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim wierszy Joanny Kulmowej pt. „Wieszająki z szafonii", zorganizowanym dla uczniów klas I- III z sosnowieckich szkół przez Bibliotekę Miejską Filię nr 15.
Uczennica klasy III- Nadia G. zdobyła I miejsce,
uczennica klasy I- Maja - wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!!!
http://www.biblioteka.sosnowiec.pl

 
 

22.03.2018
Klasy pierwsze i trzecie wybrały się na wiosenny spacer
po najbliższej okolicy w poszukiwaniu oznak wiosny...

 
 Tam daleko, gdzie wysoka sosna,
maszeruje mała wiosna.
Ma spódniczkę mini, sznurowane butki,
i jeden warkoczyk krótki.

Tak właśnie klasa 1a poszukiwała WIOSNY na zajęciach z programowania ze swoim przyjacielem OZIM :)
<< Malowanie na folii...

 

13.03.2018
Dnia 13 marca 2018 roku odbyły się na terenie naszej szkoły Mini Targi Edukacyjne. Uczniowie klas III mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną sosnowieckich szkół ponadgimnazjalnych. Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz świąteczny.

 
 

09.03.2018
Dnia 8 i 9 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Apel z tych okazji przygotowali uczniowie klas drugich gimnazjalnych...

Klasy drugie gimnazjum realizowały  na lekcjach biologii program zdrowotny „ Lubella inspiruje i edukuje” na temat roli węglowodanów w codziennej diecie.
Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o produktach zbożowych, uczestniczyli w grze edukacyjnej i przygotowali potrawy na bazie produktów zbożowych.

 
 

27.02.2018
Uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny wzięli udział w lekcji  fizyki  w Pracowni Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Tym razem uczniowie trzecich klas gimnazjum mieli okazję  obejrzeć wiele ciekawych doświadczeń związanych ze światłem.

Dnia 21 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 47 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.
„Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, za siedmioma morzami mieszkała matka z trzema pięknymi córkami …” - tymi słowami uczniowie rozpoczęli obchody Dnia Języka Ojczystego. Pani Katarzyna Kasza, nauczyciel języka polskiego zapoznała uczniów klas pierwszych z tematyką Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, zwracając uwagę na to, jak ważna jest ochrona dziedzictwa językowego. Święto zostało uczczone pysznymi piernikami prosto z Torunia :)

POZNAJEMY OZOBOTY !
Uczniowie klas 1-3, 4-5 oraz gimnazjum mieli okazję poznać OZOBOTY- małe, inteligentne roboty do nauki programowania. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programowały zadania, które wykonywał (lub nie:)) robot. Zajęcia rozwijały twórcze myślenie, kreatywność i pracę w grupie. Trzeba było precyzyjnie zaplanować działania robota, aby przemieszczał się zgodnie z określonym zadaniem. Dzieci tworzyły własne trasy dla ozobotów.
Ozoboty wypożyczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej podczas konferencji "INSPIRACJE WCZESNOSZKOLNE 2018" w Warszawie. Jeden robot "na stałe" wylosowała pani Patrycja Wasik. Cieszymy się i serdecznie gratulujemy!

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (13.02.2018)
  przebiegł w naszej szkole w miłej i pracowitej atmosferze. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję poznać/utrwalić podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Jednym z punktów obchodów tego dnia było obejrzenie zabawnych i pouczających filmów edukacyjnych z serii "Owce w sieci" oraz odkodowywanie i kolorowanie ukrytych obrazków. Uczniowie klas starszych przygotowywali informacje na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu. Dla rodziców przygotowano informator wraz z numerem kontaktowym, pod którym można uzyskać pomoc i wsparcie (przy wejściu do szkoły od strony szatni).

PASJE NASZYCH UCZNIÓW.
Karolina Janus,  uczennica klasy 2a gimnazjalnej, zajmuje się ceramiką poświęcając swój czas zajęciom w Młodzieżowym  Ośrodku  Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej. Postanowiła podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami  z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.  12 lutego 2018 r.  przeprowadziła ciekawe zajęcia plastyczne. Uczniowie wykonywali z masy solnej serduszka, słuchając wskazówek Karoliny, odpowiadali na pytania w quizie o ceramice, obejrzeli prace starszej koleżanki, które wykonała , będąc w podobnym do nich wieku. Były to prawdziwe zajęcia z  pasją i z sercem - zarówno ze strony Karoliny jak i dzieci.

26.01.2018

26 stycznia 2018 (piątek) na sali gimnastycznej odb się apel podsumowujący pracę szkoły w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wyróżniający się uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Na 5 i 6 godzinie lekcyjnej uczniowie klas II
oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w warsztatach Fair Trade w ramach Fair Trade Film Festival. Warsztaty odbyły się w Centrum Doskonalenia Nauczycieli.26.01.2018

Pokazowe zajęcia taneczne Szkoły Tańca La Cultura dla najmłodszych...19.01.2018

Klasy młodsze odwiedziły Wydział Geodezji i Nauk o Ziemi w Sosnowcu,
gdzie obejrzały wystawione eksponaty dotyczące dziejów naszej planety
oraz uczestniczyły w spektaklu teatralnym "Przygody Koziołka Matołka".
Największym zainteresowaniem cieszył się jednak ogromny Tyranozaurus Rex....


 


18.01.2018

W piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii:
"Polskie drogi do niepodległości". Lekcja jest jednym z punktów szkolnego programu obchodów Roku dla Niepodległej. Dziękujemy aktorom, którzy wzięli aktywny udział w lekcji: Tomkowi, Alanowi, Kubie z klasy 3b gimnazjum, Mai i Maksowi z klasy 4 oraz Patrycji z klasy 5.18.01.2018

Uczniowie klas młodszych korzystają z uroków zimy podczas zajęć ruchowych na boisku szkolnym...

 
 

19.01.2018
Gratulujemy uczniom klasy 3a sukcesów w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27 W Sosnowcu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.
    Uczeń Oskar von Mach zdobył III miejsce,
    Maria Sikora i Krzysztof Baranik otrzymali wyróżnienia.
    Serdecznie gratulujemy!!!
Rozdanie nagród odbyło się 18.01.2018r w MBP Filia nr 20 w Sosnowcu. http://www.sp27.sosnowiec.pl/finalowa-gala-miedzyszkolnego-konkursu-plastycznego-aniolek-na-szczescie/
Uczniowie wykonali swoje prace podczas zajęć koła plastycznego "Kuźnia pomysłów".
                                                                                                                                              M.Stajner


 
 22.12.2017

W piątek, 22 grudnia odbyły się w naszej szkole JASEŁKA i WIGILIE KLASOWE.

 Konkurs rozstrzygnięty

W konkursie na Najpiekniejszą Kartkę Bożonarodzeniową zwyciężyła praca Julii Herman z klasy IV A. Gratulujemy pomysłu i wykonania.

Zobacz kartkę z bliska....

 
 12.12.2017

We wtorek, 12 grudnia odbył się Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Dochód ze sprzedaży słodkości, kartek świątecznych oraz różnego rodzaju ozdób choinkowych (i nie tylko) przeznaczono na pomoc dla Sosnowieckiego Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła.  

 
 


6.12.2017

Mikołaj 2017 w SP 47

 
 5.12.2017

We wtorek, 5 grudnia w ramach prezentu mikołajkowego klasy IV i V spędziły dwie godziny w kręgielni. Dobrej zabawy nie było końca.

30.11.2017
Dnia 30 listopada uczennice klas 2Ag i 2Bg na ten moment przeobraziły się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z monet, magicznych serc, kombinacji kolorów, wróżb balonowych. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw  z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
Serdeczne podziękowania dla uczennic z klas 2Ag i 2Bg  w pomocy w przygotowaniach w tym magicznym dniu.

28.11.2017
Sukces reprezentacji dziewcząt w Mistrzostwach Młodzieży w Piłce Ręcznej.
Ulegając tylko organizatorom zawodów - Gimnazjum nr 24, dziewczęta zajęły drugie miejsce w mieście. W decydującym meczu z Gimnazjum Nr 5, wynik został rozstrzygnięty przez rzuty karne. W naszej bramce stanęła niezrównana Klaudia Michalak, która obroniła wszystkie rzuty.
Na sukces bardzo duży wpływ miały, nieobecne dzisiaj, uczennice Natalia Nawrot oraz Paulina Madejczyk, kontuzjowane podczas poprzednich meczów. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia :) Wielkie gratulacje!!!


DYPLOM


                   Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.  Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Mysłowicach. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.


10.11.2017
Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się 10 listopada 2017r.
To polskie święto narodowe, obchodzone jest co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937r. Święto to nie było uznawane przez władze komunistyczne. Ponownie przywrócone zostało  w 1989 roku.


7.11.2017

Uczniowie naszej szkoły gościli w Kopalni Kultury w Czeladzi, gdzie obejrzeli musical "Pułapka na myszy" Agathy Christie.
Oto kilka słów na temat sztuki:
"Pułapka na myszy" to najsłynniejsza sztuka teatralna Agathy Christie i jedna z najbardziej znanych sztuk w ogóle, która pobiła rekordy popularności, przez wiele lat nie schodząc ze sceny przy kompletach publiczności. To legenda i absolutna klasyka gatunku - zarazem wspaniałe zwieńczenie kolekcji powieści kryminalnych wielkiej Agathy.

"Pułapka" jest to klasyk w stu procentach - dziecięcy wierszyk jako motyw przewodni, pensjonat odcięty od świata z powodu śnieżycy i ...rzecz jasna morderstwo. Kto zabił? Mógł to być każdy. Christie umiejętnie podsuwa nam kolejne tropy, aby obalić przekonanie, że zbrodni dokonała właśnie ta osoba, którą wytypowaliśmy."

Ślepe myszki trzy,
Ślepe myszki trzy,
Spójrz, jak one biegną,
Spójrz, jak one biegną,
Pobiegły wszystkie do farmera żony.
Ona ostrym nożem obcięła im ogony.
Czy kto widział w życiu lub słyszał
O trzech ślepych, małych myszkach?6.11.2017

Klasy 1-3 uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W szkolnej świetlicy, w bajkowych przebraniach, brały udział w konkursach, zagadkach, czytaniu fragmentów bajek z różnych stron świata.

 

3.11.2017
3 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole "Konkurs pięknego czytania".
Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy zaprezentowali przed publicznością swoje umiejętności. Mogliśmy usłyszeć m.in. fragmenty książek: "Harry Potter i więzień Azkabanu", "Mały Książę" czy "Dziewczyna z pociągu".
Jury oceniało płynność, bezbłędność, dykcję oraz oryginalność interpretacji przeczytanych tekstów.
A oto laureaci:
W kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA- laureatką została Oliwia Olech z kl. Va.
W kategorii GIMNAZJUM- laureatką została Klaudia Siemieniec z kl. IIIa.
Przyznano też nagrody publiczności, które otrzymali:
Szymon Stajner z kl. IVa
Emilia Gajos z kl. IIa (gimnazjum).
Laureatom gratulujemy!02.11.2017

Listopad to czas, kiedy częściej myślimy o zmarłych. 2 listopada 2017 klasy młodsze wraz z wychowawcami udały się na Plac Papieski, gdzie wspominając zmarłych- bliższych i dalszych, zapaliły pod Krzyżem symboliczne znicze. Po wspólnej modlitwie nauczycielki przypomniały kim był Jan Paweł II oraz pochwaliły uczniów za wzorowe zachowanie.

 
 
 
 

31.10.2017
Pani mgr Patrycja Wasik zorganizowała wraz z klasą 1B Święto Dyni... Było bardzo wesoło.
Tradycja obchodzenia tego święta wywodzi się z pogańskiego celtyckiego obyczaju. W ten dzień żegnano lato i witano zimę.

 
 

31.10.2017
We wtorek 31 października klasa V a pod kierunkiem Pani Joanny Broniarczyk i Kamili Mokwińskiej przygotowała przedstawienie z okazji  święta Halloween. Klasy pierwsze, trzecia i czwarta dowiedziały się jak obchodzi się to święto w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz skąd ono się wywodzi. We współpracy z Samorządem Szkolnym przygotowano również wystawę dyń wykonanych przez całą społeczność szkolną.

.

27.10.2017
W dniu 27 października 2017 roku gościliśmy w murach naszej szkoły kombatantów, majora Henryka Czerwińskiego oraz kapitana Bogdana Mierzejewskiego wraz z panem Stanisławem Lisem, którzy podczas spotkania z młodzieżą gimnazjalną opowiedzieli o swoich doświadczeniach wojennych. Młodzież miała okazję uczestniczyć w niepowtarzalnej lekcji historii, której fragment żywo opowiedziany przez naszych gości dotyczył również naszego miasta. Podczas spotkania uczennice klasy drugiej gimnazjum wykonały a następnie wręczyły gościom kokardy narodowe. Tym spotkaniem rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Święta Odzyskania Niepodległości.

27.10.2017
W dniu 27 października 2017r. w szeregi braci szkolnej przyjęliśmy pierwszoklasistów. Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 47 odbyło się w obecności rodziców, opiekunów oraz innych członków rodzin. Uświetnione zostało występami uczniów klas pierwszych oraz nieocenionych gimnazjalistów, którzy otoczyli młodszych kolegów opieką, zorganizowali gry i zabawy, będące prezentem - niespodzianką dla pierwszaków z okazji ich święta. Pani dyrektor osobiście pasowała każdego z uczniów i każdemu uścisnęła dłoń gratulując przyjęcia do braci szkolnej.


13.10.2017

W piątek 13 października 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Komisja Edukacji Narodowej została powołana w 1773 r. Komisja powstała z inicjatywy grupy działaczy oświeceniowych związanych ze Stanisławem Augustem Poniatowskim.

 
 

28.09.2017

We wtorek, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Rajdzie Gimnazjalistów: Sosnowiec - Wisła Czarne - Barania Góra (1220 m n.p.m). Pogoda dopisała, humory również....

 

26.09.2017
We wtorek świętowaliśmy Europejski Dzień Języków- coroczne święto języków, które  ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Uczniowie klas I-III mogli dowiedzieć  się ciekawych rzeczy na temat trzech języków nauczanych w naszej szkole- angielskiego, francuskiego i niemieckiego, poznać kulturę krajów oraz charakterystyczne symbole i budowle Wielkiej Brytanii, Francji oraz Niemiec. Każda klasa wykonała plakat na temat dowolnego kraju. Klasy IV i V nauczyły się piosenki "Panie Janie" w trzech językach oraz projektowały logo koszulki Europejskiego Dnia Języków. Gimnazjaliści uczestniczyli w lekcjach kulturowych. Cały budynek szkoły ozdobiły plakaty na temat "Dlaczego warto uczyć się języków?" a uczniowie swoimi strojami reprezentowali kolory flag.

 
 
 

26.09.2017Uczniowie oddziałów gimnazjalnych 3Ag i 3Bg z wizytą w Państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu.

 
 

"BEZPIECZNA DROGA DZIECI DO SZKOŁY" - SPOTKANIE UCZBNIÓW KLAS 1 - 3 Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

 

19.09.2017Pokaz hip hopu
w naszej szkole...

 

04.09.2017W dniu dzisiejszym
uroczyście rozpoczęliśmy
NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego