Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 47 w Sosnowcu

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

Uwaga: w celu wyświetlania najbardziej aktualnych informacji - prosimy o okresowe odświeżanie witryny

ROK SZKOLNY 2017 / 2018

 
 
 


6.12.2017

Mikołaj 2017 w SP 47

 
 5.12.2017

We wtorek, 5 grudnia w ramach prezentu mikołajkowego klasy IV i V spędziły dwie godziny w kręgielni. Dobrej zabawy nie było końca.

30.11.2017
Dnia 30 listopada uczennice klas 2Ag i 2Bg na ten moment przeobraziły się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z monet, magicznych serc, kombinacji kolorów, wróżb balonowych. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw  z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
Serdeczne podziękowania dla uczennic z klas 2Ag i 2Bg  w pomocy w przygotowaniach w tym magicznym dniu.

28.11.2017
Sukces reprezentacji dziewcząt w Mistrzostwach Młodzieży w Piłce Ręcznej.
Ulegając tylko organizatorom zawodów - Gimnazjum nr 24, dziewczęta zajęły drugie miejsce w mieście. W decydującym meczu z Gimnazjum Nr 5, wynik został rozstrzygnięty przez rzuty karne. W naszej bramce stanęła niezrównana Klaudia Michalak, która obroniła wszystkie rzuty.
Na sukces bardzo duży wpływ miały, nieobecne dzisiaj, uczennice Natalia Nawrot oraz Paulina Madejczyk, kontuzjowane podczas poprzednich meczów. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia :) Wielkie gratulacje!!!


DYPLOM


                   Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.  Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Mysłowicach. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.


10.11.2017
Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się 10 listopada 2017r.
To polskie święto narodowe, obchodzone jest co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937r. Święto to nie było uznawane przez władze komunistyczne. Ponownie przywrócone zostało  w 1989 roku.


-

7.11.2017

Uczniowie naszej szkoły gościli w Kopalni Kultury w Czeladzi, gdzie obejrzeli musical "Pułapka na myszy" Agathy Christie.
Oto kilka słów na temat sztuki:
"Pułapka na myszy" to najsłynniejsza sztuka teatralna Agathy Christie i jedna z najbardziej znanych sztuk w ogóle, która pobiła rekordy popularności, przez wiele lat nie schodząc ze sceny przy kompletach publiczności. To legenda i absolutna klasyka gatunku - zarazem wspaniałe zwieńczenie kolekcji powieści kryminalnych wielkiej Agathy.

"Pułapka" jest to klasyk w stu procentach - dziecięcy wierszyk jako motyw przewodni, pensjonat odcięty od świata z powodu śnieżycy i ...rzecz jasna morderstwo. Kto zabił? Mógł to być każdy. Christie umiejętnie podsuwa nam kolejne tropy, aby obalić przekonanie, że zbrodni dokonała właśnie ta osoba, którą wytypowaliśmy."

Ślepe myszki trzy,
Ślepe myszki trzy,
Spójrz, jak one biegną,
Spójrz, jak one biegną,
Pobiegły wszystkie do farmera żony.
Ona ostrym nożem obcięła im ogony.
Czy kto widział w życiu lub słyszał
O trzech ślepych, małych myszkach?6.11.2017

Klasy 1-3 uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W szkolnej świetlicy, w bajkowych przebraniach, brały udział w konkursach, zagadkach, czytaniu fragmentów bajek z różnych stron świata.

 

3.11.2017
3 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole "Konkurs pięknego czytania".
Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy zaprezentowali przed publicznością swoje umiejętności. Mogliśmy usłyszeć m.in. fragmenty książek: "Harry Potter i więzień Azkabanu", "Mały Książę" czy "Dziewczyna z pociągu".
Jury oceniało płynność, bezbłędność, dykcję oraz oryginalność interpretacji przeczytanych tekstów.
A oto laureaci:
W kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA- laureatką została Oliwia Olech z kl. Va.
W kategorii GIMNAZJUM- laureatką została Klaudia Siemieniec z kl. IIIa.
Przyznano też nagrody publiczności, które otrzymali:
Szymon Stajner z kl. IVa
Emilia Gajos z kl. IIa (gimnazjum).
Laureatom gratulujemy!02.11.2017

Listopad to czas, kiedy częściej myślimy o zmarłych. 2 listopada 2017 klasy młodsze wraz z wychowawcami udały się na Plac Papieski, gdzie wspominając zmarłych- bliższych i dalszych, zapaliły pod Krzyżem symboliczne znicze. Po wspólnej modlitwie nauczycielki przypomniały kim był Jan Paweł II oraz pochwaliły uczniów za wzorowe zachowanie.

 
 
 
 

31.10.2017
Pani mgr Patrycja Wasik zorganizowała wraz z klasą 1B Święto Dyni... Było bardzo wesoło.
Tradycja obchodzenia tego święta wywodzi się z pogańskiego celtyckiego obyczaju. W ten dzień żegnano lato i witano zimę.

 
 

31.10.2017
We wtorek 31 października klasa V a pod kierunkiem Pani Joanny Broniarczyk i Kamili Mokwińskiej przygotowała przedstawienie z okazji  święta Halloween. Klasy pierwsze, trzecia i czwarta dowiedziały się jak obchodzi się to święto w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz skąd ono się wywodzi. We współpracy z Samorządem Szkolnym przygotowano również wystawę dyń wykonanych przez całą społeczność szkolną.

.

27.10.2017
W dniu 27 października 2017 roku gościliśmy w murach naszej szkoły kombatantów, majora Henryka Czerwińskiego oraz kapitana Bogdana Mierzejewskiego wraz z panem Stanisławem Lisem, którzy podczas spotkania z młodzieżą gimnazjalną opowiedzieli o swoich doświadczeniach wojennych. Młodzież miała okazję uczestniczyć w niepowtarzalnej lekcji historii, której fragment żywo opowiedziany przez naszych gości dotyczył również naszego miasta. Podczas spotkania uczennice klasy drugiej gimnazjum wykonały a następnie wręczyły gościom kokardy narodowe. Tym spotkaniem rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Święta Odzyskania Niepodległości.

-

27.10.2017
W dniu 27 października 2017r. w szeregi braci szkolnej przyjęliśmy pierwszoklasistów. Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 47 odbyło się w obecności rodziców, opiekunów oraz innych członków rodzin. Uświetnione zostało występami uczniów klas pierwszych oraz nieocenionych gimnazjalistów, którzy otoczyli młodszych kolegów opieką, zorganizowali gry i zabawy, będące prezentem - niespodzianką dla pierwszaków z okazji ich święta. Pani dyrektor osobiście pasowała każdego z uczniów i każdemu uścisnęła dłoń gratulując przyjęcia do braci szkolnej.


13.10.2017

W piątek 13 października 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Komisja Edukacji Narodowej została powołana w 1773 r. Komisja powstała z inicjatywy grupy działaczy oświeceniowych związanych ze Stanisławem Augustem Poniatowskim.

 
 

28.09.2017

We wtorek, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Rajdzie Gimnazjalistów: Sosnowiec - Wisła Czarne - Barania Góra (1220 m n.p.m). Pogoda dopisała, humory również....

 
 

26.09.2017
We wtorek świętowaliśmy Europejski Dzień Języków- coroczne święto języków, które  ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Uczniowie klas I-III mogli dowiedzieć  się ciekawych rzeczy na temat trzech języków nauczanych w naszej szkole- angielskiego, francuskiego i niemieckiego, poznać kulturę krajów oraz charakterystyczne symbole i budowle Wielkiej Brytanii, Francji oraz Niemiec. Każda klasa wykonała plakat na temat dowolnego kraju. Klasy IV i V nauczyły się piosenki "Panie Janie" w trzech językach oraz projektowały logo koszulki Europejskiego Dnia Języków. Gimnazjaliści uczestniczyli w lekcjach kulturowych. Cały budynek szkoły ozdobiły plakaty na temat "Dlaczego warto uczyć się języków?" a uczniowie swoimi strojami reprezentowali kolory flag.

 
 
 

26.09.2017Uczniowie oddziałów gimnazjalnych 3Ag i 3Bg z wizytą w Państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu.

 
 

"BEZPIECZNA DROGA DZIECI DO SZKOŁY" - SPOTKANIE UCZBNIÓW KLAS 1 - 3 Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

 

19.09.2017Pokaz hip hopu
w naszej szkole...

 

04.09.2017W dniu dzisiejszym
uroczyście rozpoczęliśmy
NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego