Sport w szkole - Szkoła Podstawowa nr 47 w Sosnowcu

>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

1 czerwca 2016
Dzień Sportu.
Święto Sportu rozpoczęliśmy od pokazu projektów zrealizowanych przez uczniów naszej szkoły. Dzięki wymarzonej czerwcowej pogodzie uczniowie chętnie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, w których dominowały piłka nożna i koszykówka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także gorące kiełbaski z grilla. Bardzo ciekawy pokaz tańca zaprezentowali profesjonaliści z JATANCZE.PL.

24 i 31 marca 2016r. w hali MOSiR w Milowicach, zostały rozegrane Mistrzostwa Sosnowca w badmintonie dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła była również współorganizatorem tych zawodów, wspólnie z Gimnazjum nr 11. Nasze gimnazjum reprezentowali Natalia Nawrot, Klaudia Michalak, Kamil Jabłko oraz Adrian Morański. Zawodnicy i zawodniczki byli wspierani przez kolegów pomagających w organizacji i sędziowaniu zawodów: Amadeusza Stępnia, Stanisława Paleczka i Paulinę Włodarczyk.
Zawody badmintona od lat cieszą się coraz większą popularnością. Bierze w nich udział zwykle kilkanaście drużyn z całego Sosnowca, co jest obecnie rzadkością w innych dyscyplinach. W tym roku poziom był bardzo wyrównany. Mistrzami Sosnowca w kategorii dziewcząt (na 12 szkół) zostało Gimnazjum nr 27, a w kategorii chłopców (14 szkół) -  Gimnazjum nr 9. Wszystkim uczniom uczestniczącym w zajęciach i zawodach badminona oraz pomagającym w ich organizacji bardzo dziękuję i mam nadzieję, że to dopiero początek Waszej przygody z tą wspaniałą dyscypliną sportu.

Ewa Kowalska-Szkriba

W dniu 22 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie edukacyjnym „Agresja na aut”. Celem projektu jest uświadamianie uczniom zasad bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych oraz propagowanie szacunku i tolerancji dla kibiców i zawodników drużyn przeciwnych. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo
Sportowej przy ulicy Braci Mieroszewskich. Głównym punktem projektu był turniej piłkarski drużyn szkolnych, dodatkowo punktowany był kulturalny i spontaniczny doping kibiców. Uczniowie naszej szkoły dobrze reprezentowali nasze barwy, również kibice zostali zauważeni przez sędziów. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowy puchar.

14.03.2016
Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły odniosła duży sukces, zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w piłce ręcznej dziewcząt. W półfinale pokonaliśmy drużynę Gimnazjum nr 5, a w finale po ambitnej walce, ulegliśmy reprezentacji Gimnazjum nr 24 - drużyna klubowa.

Skład drużyny: Natalia Nawrot, Klaudia Michalak, Klaudia Bandyk, Marta Przybyła, Martyna Manterys - kl.Ib
Klaudia Siemieniec, Patrycja Klecha - kl. Ia
Paulina Włodarczyk, Małgorzata Lewoniuk, Weronika Piorun, Wiktoria Pytlik - kl. IIa
Emilia Otczyk, Dominika Młodawska, Klaudia Jurczak - kl.II b.

Ogromne gratulacje!
Ewa Kowalska-Szkriba

3 i 4 lutego 2016 roku reprezentacja naszego gimnazjum w koszykówce dziewcząt uczestniczyła w finałach Mistrzostw Sosnowca w koszykówce dziewcząt. W pierwszym dniu po zaciętej walce dziewczęta uległy jednym punktem reprezentacji gimnazjum nr 13, w czwartek dzielnie walczyły z gimnazjum nr 9 i 24. Ostatecznie zajęły IV miejsce w Sosnowcu. Gratulujemy.

2 lutego 2016 roku w naszym gimnazjum odbyły się mecze półfinałowe w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Jan Brak, Kamil Jabłko, Damian Gębka, Oliwier Piątek, Igor Biskup, Dominik Młynarczyk, Krzysztof Strzeszkowski rozegrała 3 mecze: z gimnazjum nr 8, 24 i 14. Chłopcy wygrali mecz z reprezentacją gimnazjum nr 8 i zajęli III miejsce w grupie.

W czwartek 21 stycznia 2016 roku w naszym gimnazjum odbyły się półfinały Mistrzostw Sosnowca w koszykówce dziewcząt.

Reprezentacja szkoły w składzie ; Klaudia Bandyk. Karolina Zawartka, Natalia Nawrot, Małgorzata Lewoniuk, Paulina Włodarczyk, Natalia Kowalska, Dominika Młodawska, Klaudia Jurczak, Martyna Paderewska, Klaudia Ofanowska, Aleksandra Maciejewska, Natalia Dąbrowska, Weronika Piorun, Wiktoria Kika, Martyna  Manterys w pierwszym meczu w łatwy sposób pokonały reprezentację gimnazjum nr 16 wynikiem 47: 16. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyła Karolina Zawartka - 18. W drugim meczu nasza drużyna pokonała reprezentację gimnazjum nr 27 44:14 i tym sposobem dziewczęta naszej szkoły zakwalifikowały się  do finału Mistrzostw Sosnowca w koszykówce dziewcząt, które odbędą się w Gimnazjum Sportowym w dniach 27 stycznia ,3 lutego, 4 lutego i 10 lutego . W meczu z gimnazjum nr 27 najwięcej punktów zdobyły Klaudia Bandyk -18 i Karolina Zawartka -14. Gratulujemy dziewczyny, jesteście najlepsze i życzymy powodzenia w finałach.